fbpx

21.10.2023

Kdo by řekl, že pátek 13. může být více než jen smůla a nepříjemné překvapení? Na pátek 13.10.2023 jsme si naplánovali den bez Excelu, Wordu, MS2014 a skenů účetních dokladů žádostí o platbu. Rozhodli jsme se nabídnout dobrovolnickou pomoc občanskému sdružení Robinsonky, které si klade za cíl učit žít lidi v harmonii se zvířaty a přírodou, sdružovat rodiny, zdravé i zdravotně znevýhodněné, či zdravotně handicapované občany, zvýšit jim tak kvalitu života a zdraví.

V Želechovicích nad Dřevnicí pečuje o ranč, kde chová kromě koní, také řadu domácích zvířat. Sdružení pořádá příměstské i pobytové tábory, jezdecké kroužky, pobyty pro rodiny a skupiny, realizuje hipoterapii, zprostředkovává semináře, besedy i přednášky a to nejen o zvířatech.

Předsedkyně spolku, paní Halina Bílková, když zjistila, že má přijet jen mužské osazenstvo, naplánovala si pro nás převoz palivového dřeva blíže ke kotelně, pod stříšku. Tato činnost nám dala zabrat, neboť technika pro převoz dřeva nebyla v nejlepší kondici a museli jsme malinko improvizovat. Po dokončení této činnosti jsme vyčistili odvodňovací žlab, aby voda stékající ze svahu nezaplavovala výběh pro koně a poté ještě vyčistili kus pozemku od kamenů, aby koně měli bezpečnější přístup k místu ustájení.

Odměnou a poděkováním ze strany občanského sdružení nám byl jablečný štrůdl a káva s výkladem paní Bílkové, o chodu a starostech občanského sdružení. Na závěr nám představila také stádo koní, které zde chovají.

Naše pomoc této organizaci určitě neskončí touto jednorázovou akcí, protože činnost, které se sdružení věnuje dává smysl a smysluplně naplňuje volný čas zdravých i znevýhodněných dětí. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci.

Obchodní manažer / manažerka
pracovní pozice vhodná i pro absolventy
Rosteme a potřebujeme posilu